Selçuk Geçer: Sabah uyandığınızda 5 kuruşsuz kalabilirsiniz

Dünyadaki ekonomik belirsizlikler, dolar, altın, bitcoin ve euro gibi önemli yatırım araçlarında dalgalanmalara neden olurken yatırımcılar son günlerde nereye yönlenmesi gerektiği konusunda bazı tereddütleri beraberinde getirdi.

Dolar, son dönemdeki siyasi ve ekonomik gelişmelerle birlikte dalgalı bir seyir izlerken ABD Merkez Bankası’nın politika faizlerini artırma kararı, doların güçlenmesine neden oldu.

Ancak jeopolitik gerilimler ve ticaret savaşları gibi faktörler ise dolar değerinde düşüşlere neden oldu. Bu durum, dolar üzerinden yatırım yapanları belirsizlik içinde bıraktı.

Altın, geleneksel olarak güvenli liman olarak görüldü. Ancak son dönemdeki dalgalanmalar altın yatırımcılarını da endişelendirdi. Altının fiyatı, doların güçlenmesiyle birlikte genellikle düşüş eğilimindeydi. Yatırımsal riskler altının talebini artırırken bu durum fiyatların yukarı çıkmasına neden oldu.

Bitcoin, kripto para piyasasının belirleyici oyuncularından biri olarak karşımıza çıkarken bazı güçlükler bitcoin fiyatlarında büyük dalgalanmalara yol açtı. Bir gün önesinde yüksek değer kazanan bitcoin, bir gün sonra büyük bir düşüş yaşadı. Bu da riskli varlıklar grubundan olan bitcoin yatırımcılarını belirsizlik içinde bıraktı ve buna bağlı olarak piyasadaki endişeleri artırdı.

Euro, Avrupa Birliği’ndeki ekonomik durum ve politik belirsizlikler nedeniyle dalgalı bir seyir izledi.

Tüm bu faktörler, dolar, altın, bitcoin ve euro gibi önemli yatırım araçlarında belirsizlikleri artırdı ve yatırımcıları karar verme noktasında oldukça zorladı.

Küresel ekonomik ortamın belirsizliği devam ettiği için uzmanlar yatırımcıları uyardı.

Önemli uyarılardan biri de Selçuk Geçer’den geldi.

Geçer, Bitcoin’in durumu için “Dikkatli olun, bir sabah 30 bin dolara düşebilirsiniz. Büyük kayıplar yaşayabilirsiniz” dedi.

Altın için ise “Ons altın 2400 dolara çıkabilir. Yine de dikkatli olun, beklenmedik bir düşüşle 1900 hatta 1800 dolara kadar gerileyebilir” ifadelerini kullandı.

Dolar için ise, “Bir gün uyanırsınız ve Mehmet Şimşek’in görevden alındığını öğrenirsiniz. Ardından doların 100 lira olduğunu görür ve ne olduğunu anlamazsınız. Doların aniden 100 lira olması yerine, 60 lira seviyesine stabil bir şekilde ve piyasayı sarsmadan ulaşması daha uygun olacaktır” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x